14 delar silverföremål, gravyr, total vikt ca 762g
10st skedar, silver varav 3st P.M. Wallengren 1800-tal, L20,5 & 21cm, total vikt ca 554g, gravyr
12st punschmuggar, silver, olika modeller, H3-4cm, total vikt ca 389g
Parti silverföremål, total vikt ca 1029g, gravyr och delvis med skador
Parti silverföremål, total vikt ca 2346g, gravyr samt delvis med skador
10 delar silverföremål bl.a. servettringar, skål, total vikt ca 365g, gravyr
Parti silverföremål, udda delar, delvis med skador, gravyr, total vikt ca 1808g
6 delar silverföremål bl.a. 2 par ljusstakar, vas, samtliga fyllda, små skador, H8-19cm
12 delar silverföremål bl.a. vaser, ljusstakar, samtliga fyllda, gravyr, någon med bucklor, H5-17cm
Parti: 2st ägg varav en Boda, Goebel 4st figuriner samt 7st träminiatyr, skador
2 par ljusstakar, silver, H8 & 9,5cm, en med lagning, total vikt ca 298g samt 2 par ljusstakar, silver, fyllda, H7 & 8,5cm
Parti medaljer, silver, gravyr, total vikt ca 2966g
Parti bijouterier, ca 50st armband
Parti bijouterier bl.a. collier, örhängen, m.m. samt örhängen i silver
Parti bijouterier bl.a. collier, ringar, broscher, m.m.
Parti bijouterier bl.a. armband och halsband Finland, bärnstensfärgat collier med skada, broscher m.m.
2st Imari tallrikar Japan D22cm, en tallrik med tillverkningsskada. beck & Ljung askfat 10x10cm samt 9st vikter
Parti smycken, silver bl.a. David Andersen Norge, pärlcollier med silverlås samt parti bijouterier
Parti smycken bl.a. bärnsten, silverbrosch, turkoser, m.m.
Parti bijouterier bl.a. Pilgrim och Snö
Petri kamera FA-1, Agfa kamera Dacuna kamera, Penti kamera, Isconar 1:4/100, Leybold lampa, Stövelknekt samt Europa reseväckarur
39st knivar, silver med rostfria blad, bl.a. Rosenholm, Svensk, Chippendale, delvis med gravyr, L17-20,5cm
Parti silverföremål, mestadels bägare, H4-14,5cm, gravyr, någon med slitage/bucklor. Total vikt ca 2222g
Parti smycken, silver bl.a. collier, ringar, örhängen m.m. samt parti bijouterier
Parti silverdelar, någon med stenar, skador, total vikt ca 602g
Parti svenska silvermynt, 80% totalvikt ca: 1253g samt 60% totalvikt ca: 765g, slitage
Parti svenska silvermynt: 5st 50kr, 1st 100kr, 2st 200kr. 80%: 10st 2kr, 4st 5kr, 3st 10kr. 40%: 6st 5kr
Parti: damfickur med silverboett, Tärna damfickur, herrur förgylld samt 2st förgyllda klockkedjor
6st modeklockor bl.a. Citizen, Regal, Moretime, mått 2-4cm
Damur, Rutina, 18 K guld samt länk, X-länk modell, 18 K guld, D1,5cm, total vikt ca 21,6g, krona oädel, urtavla med slitage
Tissot, damur, 18 K guld, D1,5cm samt länk 18 K guld, total vikt ca 20,7g, urtavla med gulnad
Ring, 18 K guld med ametist och pärlor, strl 16mm samt ring, 18 K guld med sten, strl 16,5mm, skador. Total vikt ca 10g
Parti smycken, silver: 4st collier, 2st halskedjor samt 2st ringar
Parti smycken, silver med bl.a. markasiter, någon delvis slitage
Georg Jensen, saltsked L6cm, förläggsked J. Ernst L28cm, matsked 1898 L21cm samt brevkniv L17cm. Total vikt ca 173g
8st strykjärn L7,5-18cm samt 2st ställ
3st gjutjärnsreliefer, H34, 37 & 56cm
Parti kopparföremål bl.a. stor gryta, kanna m.m. samt ställning gjutjärn
Bordsfotogenlampa, majolika, H50cm
Morales, vas, H16cm. Boda, svamp H15cm samt 2st vaser H25 & 26cm
Kopparbalja, H26cm D28cm, ärgad invändigt, ytslitage samt vattenkanna, zink, 11L, H42cm, ytslitage
Bordsfotogenlampa, jugendstil, H61cm, kupa med små nagg
Satsbord med kakelplattor, rokoko stil, H48-53cm
Erik Höglund, Boda, 12st ölglas, Tratt H22cm, ett glas med mynningsnagg samt Björn Ramel, Sea, 6st ölglas, Stora Björn H17cm
8st konstglasvaser bl.a. Johansfors, H12-24cm
Parti glasföremål bl.a. Iittala snapsglas, Orrefors vinglas, Line & Chateau, ishink, m.m.
3st pipvitrinskåp H25, 35 & 40cm, ett skåp med listskada och ett glas saknas, 7st pipor medföljer