Auktion 2017-11-11
Rop fr.o.m. säljes endast på anbud
Nr | Beskrivning | Utrop | |
71 | Gustavsberg, mat och kaffeservis, Wexiö guld, 6+2st mattallrikar D23,5 & 26,5cm, 15+1st djupatallrikar D23,5, 24 & 26,5cm, 12st assietter D19cm, 5st uppläggningsfat L22-37cm, 3st uppläggningsskålar L27,5-30,5cm, såsskål, bringare H17cm, 10st kaffekoppar D8cm, 12st kaffefat, 9st assietter D16,3cm, någon del med mindre gulnad, mindre bruksrepor, glasyrkrackeleringar samt förgyllningsslitage | 2 000 kr |